Népzene etno világzene népdal néptánc népművészet: Akusztikus Gitárzenei tehetségkutató - 2017 Esztergom, Május 13-14.

Szeretettel köszöntelek a Népzene klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 336 fő
 • Képek - 153 db
 • Videók - 1083 db
 • Blogbejegyzések - 115 db
 • Fórumtémák - 6 db
 • Linkek - 155 db

Üdvözlettel,
M Imre
Népzene klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Népzene klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 336 fő
 • Képek - 153 db
 • Videók - 1083 db
 • Blogbejegyzések - 115 db
 • Fórumtémák - 6 db
 • Linkek - 155 db

Üdvözlettel,
M Imre
Népzene klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Népzene klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 336 fő
 • Képek - 153 db
 • Videók - 1083 db
 • Blogbejegyzések - 115 db
 • Fórumtémák - 6 db
 • Linkek - 155 db

Üdvözlettel,
M Imre
Népzene klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Szeretettel köszöntelek a Népzene klub közösségi oldalán!

Csatlakozz te is közösségünkhöz és máris hozzáférhetsz és hozzászólhatsz a tartalmakhoz, beszélgethetsz a többiekkel, feltölthetsz, fórumozhatsz, blogolhatsz, stb.

Ezt találod a közösségünkben:

 • Tagok - 336 fő
 • Képek - 153 db
 • Videók - 1083 db
 • Blogbejegyzések - 115 db
 • Fórumtémák - 6 db
 • Linkek - 155 db

Üdvözlettel,
M Imre
Népzene klub vezetője

Amennyiben már tag vagy a Networkön, lépj be itt:

Kis türelmet...

Bejelentkezés

 

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

 

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Az Akusztikus Gitárzene Egyesület 2001 óta immár a 16. Nemzetközi Akusztikus Gitárzenei Fesztiválját rendezi az ország különbözõ városaiban tartott koncert körút keretében. Eddig 20 városban rendeztünk összesen 168 koncerteket, 21 országból hívtunk meg 70 neves gitárost. Ez idõ alatt felnõtt egy új generáció, aki megismerhette az akusztikus gitár kultúráját, mely annak elõtte hazánkban teljesen ismeretlen volt. Az internet elterjedésével pedig felgyorsult az akusztikus gitárzene amatőr mozgalma is. Eljött az ideje, hogy felmérjük és támogassuk azokat a tehetséges kreatív előadókat, akik majd az elkövetkezendõ évtizedekben meghatározó személyiségei lesznek a hazai akusztikus gitárzenének. Ezért elhatároztuk, hogy rendezünk egy tehetségkutatót és a legjobbakat az Esztergom városában 2017. Május 13-14-én megrendezésre kerülõ döntõben mutatjuk be.


Jelentkezési szabályok

1. A jelentkezés a www.acoustic-guitar.hu honlapon lévõ elektronikus nyomtatványon történik (lásd lentebb). A gitárosok 35 éves korhatárig jelentkezhetnek, két maximum 4 perc idõtartamú szólóban elõadott YouTube-ra feltöltött hang és/vagy video fájllal. A jelentkezési lapon meg kell adni a zene/video fájlok Youtube linkjeit.

2. Az egyik darabnak saját kompozíciónak kell lennie, a másiknak egy feldolgozásnak, ami azt jelenti, hogy nem hangról hangra lemásolt zenét, hanem kreatívan kidolgozott ismert zenedarabot várunk. A tehetségkutatóra kifejezetten kreatív gitárosok jelentkezését várjuk. A beküldött darabnak tükröznie kell az elõadó egyéniségét, kreativitását, technikai felkészültségét. Nincs stílus megkötés. A zsûri értékeli a zenei egyéniséget és az elõadói rátermettséget. A daraboknak akusztikus gitáron kell megszólalniuk looper és egyéb segédeszköz használata nélkül.

3. Énekes, dalszerzõ produkciókat nem fogadunk el.

4. A jelentkezéseket 2016 November 10-tõl fogadjuk. A beküldési határidõ 2017. Március 1.

5. A kiértékelés és válogatás után 10 gitáros juthat be a XVI. Nemzetközi Akusztikus Gitárzenei Fesztivál idejére szervezett esztergomi döntõbe. A döntõbe való bejutásról a www.acoustic-guitar.hu honlapon Március 31-ig adunk tájékoztatást. A döntõ Május 13-án kora délután 14.00-17.00 óra között kerül megrendezésre. A kiválasztott gitárosoknak elõ kell adniuk egy saját darabot és egy feldolgozást szólóban nemzetközi zsûri elõtt.

Zsûritagok: Don Ross (Kanada), John Goldie (Skócia), Bob Bonastre (Franciaország), Edoardo Bignozzi (Olaszország)

6. Az elsõ két helyezett fogja megnyitni Május 14-én az este 7.00-kor kezdõdõ gálakoncertet. Ezen kívül a Stageshop Hangszerbolt felajánl az elsõ helyezettnek egy meghatározott értékhatárig kiválasztható Furch akusztikus gitárt.

 

Jelentkezés itt:
http://www.acoustic-guitar.hu/tehetsegkutato.php


Kedves Akusztikus Gitárzene rajongók!

2017-ben immár 16. alkalommal rendezzük meg neves külföldi akusztikus gitárosok, Don Ross (Kanada), Livio Gianola (Olaszország), John Goldie (Skócia), Edoardo Bignozzi (Olaszország), Bob Bonastre (Franciaország), Stanislav Barek (Csehország), Andrés Godoy (Chille) vendégszereplésével a XVI. Nemzetközi Akusztikus Gitárzenei Fesztivált.

A fesztivál több tekintetben is rendhagyó lesz és minden eddiginél gazdagabb. A fesztivál hetének elsõ felében 2017. Május 7 és 12 között a szokásos vidéki koncert turnét tartjuk meg. A hét második részében 2017. Május 13-14-én, a fesztivál két egymás utáni hétvégi napján pedig Esztergomban rendezzük meg a gála koncerteket.

A két esztergomi koncert különlegessége lesz, hogy az oda meghívottak csak egyszer lépnek fel és csak Esztergomban. Ezzel szeretnénk az ország más pontjaiból is elhívni a közönséget a híres, stílusalapító gitárosok elõadására, azzal a nem titkolt szándékkel, hogy Esztergom városában újra felélesszük az egykori gitárfesztiválok hagyományát, azonban a mai kornak megfelelõ módon és stílusban.

Május 13-14 én azonban még további programokat is kínálunk az odalátogatóknak. A fesztivál gála napjaira idõzítettük az országos akusztikus gitárzenei tehetségkutatót is.

A programot gazdagítani fogja a Stageshop Hangszerbolt gitár kiállítása és bemutatója is, valamint Don Ross és John Goldie workshopja, amire várjuk a gitáros jelentkezõket.

A koncertek tervezett helyszínei és idõpontjai táblázatban:
http://www.acoustic-guitar.hu/index.php
FONTOS! A turné helyszínei és idõpontjai még nem véglegesek, változhatnak!

A változásokról folyamatosan adunk tájékoztatást.


Az elmúlt 13 év mérlege

2002-ben 10 fõvel megalapítottuk a váci székhelyû Akusztikus Gitárzene Közhasznú Egyesületet, melynek célja az akusztikus gitármuzsika nemzetközi kultúrájának megismertetése, terjesztése hazánkban, nemzetközi kapcsolatok kiépítése mûvészek és már hasonló célú társaságok között. Célunk, hogy a gitárzene kultúrájának teljességét mutassuk be.

2002 és 2014 között összesen 134 akusztikus gitár koncertet rendeztünk szerte az országban. Javarészt a májusi Nemzetközi Akusztikus Gitárfesztivál koncert turnéjának keretében, részben pedig egyéb nyári és õszi fesztiválok, koncertek alkalmával.

Hazánkban eddig az alábbi 17 városban rendeztünk koncertet: Budapest, Pécs, Békéscsaba, Szolnok, Göd, Pápa, Vác, Érsekvadkert, Inárcs, Szigetszentmiklós, Nagykanizsa, Nyíregyháza, Gödöllõ, Jászberény, Debrecen, Szeged, Gyõr.

Az egyesületünk külföldre is eljuttatta kulturális programjait, így 2 alkalommal Prágában és 3 alkalommal Erdélyben (Szatmárnémetiben) is bemutattuk a produkciónkat.

A 134 koncerten összesen 58 külföldi muzsikust léptettünk fel az alábbi 18 országból: Anglia, Argentína, Belgium, Dánia, Franciaország, Görögország, India, Japán, Kanada, Mexikó, Németország, Norvégia, Olaszország, Románia, Spanyolország USA, Venezuela, Wales.

Egyesületünk rendezésében valósul meg a hazai gitárkoncertek mintegy 60 %-a.

 

Eddig meghívott mûvészeink:
http://www.acoustic-guitar.hu/tevekenyseg.php


Az Akusztikus Gitárzene Közhasznú Egyesület célja és mûködési köre

a./ Az egész világon egyre népszerûsödõ akusztikus gitár kultúrájának, megismertetése, elterjesztése és ápolása Magyarországon. Ez a komplex tevékenység magában foglalja az országban az akusztikus gitáron játszók és tanulók, a már mûvészi szinten játszók összefogását, támogatását. Megismertetni velük a világban zajló akusztikus gitár zenei mozgalmának eddigi és aktuális fejleményeit. A közönség minél szélesebb rétegét megnyerni ennek a mûfajnak.

b./Elõadások, bemutatók, koncertek, fesztiválok szervezésével ismeretterjesztõ tevékenység kifejtésével elõsegíteni az akusztikus gitárzene megismerését, annak az egységes zenemûvészetbe való integrálását ezáltal a magyar zene gazdagítását.

 

c./ Hazánk csatlakoztatása az akusztikus gitár nemzetközi mozgalmához oly módon, hogy a nemzetközi porondon megjelenjenek olyan magyar produkciók is, melyek a magyar zenei hagyományokat szervesen beépítik magukba.

d./ Hanglemezek, kották és írott ismeretterjesztõ anyagok nyereségérdekeltség nélküli kibocsájtásával elõsegíteni az akusztikus gitárzene bekerülését a szélesebb köztudatba és mindnagyobb nyilvánosságot biztosítani számára.

 

Az elkészült anyagok eljuttatása az érdeklõdõk és dokumentációs központok / könyvtárak, zenei archívumok, lemeztárak részére ./Önálló archívum létrehozása.

 

e./ Közös együttmûködés céljából külföldi muzsikusok meghívása, az egyesület mûvészeivel való együttmûködés elõsegítése. Hasonló külföldi szervezetekkel való együttmûködés, nyári alkotótáborok, kurzusok szervezése.

f./ Hazai mûvészek külföldi fesztiválokra, való eljuttatásának elõsegítése és az utaztatásának segítése.

g./ Kapcsolattartás, együttmûködés az egyesület munkáját segítõ szakmai és társadalmi szervezetekkel, intézményekkel.

h./ Az egyesület célját támogató Alapítvány létrehozása.

i./ Az akusztikus gitárzene és a társmûvészetek kapcsolatainak kiépítése, fejlesztése.
http://www.acoustic-guitar.hu/egyesulet.php

Címkék: 16. nemzetközi akusztikus gitárzenei fesztivál 2017. május 13-14-én akusztikus gitárzene akusztikus gitárzene egyesület amatőr andrés godoy beküldési határidõ 2017. március 1. bob bonastre don ross edoardo bignozzi elõadói rátermettség esztergom feldolgozás john goldie saját kompozíció stanislav barek zenei egyéniség

 

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.

mégsem

Hozzászólások

Ez történt a közösségben:

M Imre írta 31 perce a(z) Szines, vegyes kis hírek fórumtémában:

A Bajkó Zenekarral első lemezükről, táncházakról A ...

M Imre írta 4 órája a(z) Mónus József László íjász - Fehér Farkas (kurultaj.hu) képhez:

Monus_jozsef_laszlo_ijasz__feher_farkas_kurultajhu_2049082_5664_s

7HATÁR - Útifilm szemle győztes filmje: Hajdúnánástól ...

M Imre írta 5 napja a(z) Szines, vegyes kis hírek fórumtémában:

https://www.youtube.com/watch? v=HPfvsFD89B4 A funtineli ...

M Imre 6 napja új videót töltött fel:

M Imre 6 napja új videógalériát töltött fel:

Szeredás Együttes

M Imre írta 6 napja a(z) Szines, vegyes kis hírek fórumtémában:

Kaláka: FIGYELEM! Felhívták figyelmünket, hogy a Viagogo ...

M Imre írta 1 hete a(z) Kassai Lajos - A Lovasíjász (szentgyorgylovagrend.eu) képhez:

Kassai_lajos__a_lovasijasz_szentgyorgylovagrendeu_1974170_2678_s

“Először is nekem nem volt politikai identitásom. Ez attól ...

M Imre 1 hete új videót töltött fel:

M Imre 1 hete új videót töltött fel:

M Imre 1 hete új videót töltött fel:

Szólj hozzá te is!

Impresszum
Network.hu Kft.

E-mail: ugyfelszolgalat@network.hu